Tai kvietimas pabraidyti po šiandienos lietuviškos keistosios muzikos pelkę. Pelkę pilną gelmių, įtraukiančių akivarų, įgimto svajingumo, taip pat kupiną gyvybės, tankmėse prasiskverbiančių saulės spindulių ir žaismingų uogyčių. Mūsų eksperimentinės elektronikos scena sparčiai gausėja, kasmet atverdama naujai subrandintų atradimų, o ši kolekcija yra tarsi šviežias sapnas – pakankamai eklektiškas, techniškas, bet jungiamas panašaus kitapusybės pajautimo ir vilties.
Ugnius Liogė
Alternatyvi elektronika – jau kurį laiką ta sritis, kur Lietuva ne tik neatsilieka, bet kartais ir pranoksta užsienio produkciją originalumu. Šešiolika rinktinėje pristatomų kūrinių rodo, kad lietuviai „experimental“ ir „electronic“ sąvokas supranta gan plačiai ir savitai. Rezultatas – eklektiška ir drąsi kompiliacija, kurioje naujienomis dalinasi tiek scenos veteranai, tiek naujokai. Dvigubai džiugu dėl to, kad tik 16 kompozicijų (iš 100) atrinkti buvo be galo sudėtinga, o kokybiškos muzikos užtektų dar ir antrai rinktinės daliai.
Andrzej Bong
Konkurso dalyviai šiemet žavėjo noru gilintis ir ieškoti – naujų formų, stebinančių išraiškos priemonių, nenuvalkiotų garsų, įkvepiančių temų. Kaip skamba žvaigždės gimimas? O Perkūno oželis? Muzika Marse? Robotų folkloras? Nuo tamsos patyrimų iki apkabinančios šviesos. Nuo mėginimų perteikti žmogaus balso tembrą iki užsupančių ritualinių šokių. Nuo lietuvių liaudies atgarsių iki audiodienoraščio. Nuo pradedančiųjų iki išsibandžiusiųjų. Užtikrintai – atradimo džiaugsmo pilna rinktinė.
Inga Ramoškaitė
Atrinkti kūrinius rinktinei „Note Lithuania: Experimental / Electronic“ tampa vis sudėtingesne užduotimi – ne todėl, kad gerų kūrinių mažai, o todėl, kad iš konkursui pateiktų kokybiškų ir plačios auditorijos dėmesio vertų kompozicijų galima būtų sudaryti mažiausiai du tokius leidinius. Džiugina ir tai, kad tarp geriausių atrankos kūrinių autorių yra daugumai komisijos narių mažai žinomi arba iki šiol visai negirdėti vardai. Tai reiškia, kad tokios muzikos pasaulį atranda vis daugiau gabių jaunų žmonių.
Jurij Dobriakov
Ypač džiugu gauti tiek daug kūrinių atrankai. Malonu girdėti daugiau šviesos, matyti daugiau moteriškų vardų.
Atrinkta solidi ir įvairialypė eksperimentika, išlaikytas balansas tarp senbuvių ir naujų vardų, netrūksta stiprių emocijų, žemų dažnių bei įrodymų, kad ir intesyvesnė elektronika gali būti funky!
Nerijus Damaševičius
Kūrinius rinktinei atrinko Ugnius Liogė, Andrzej Bong, Inga Ramoškaitė, Jurij Dobriakov, Nerijus Damaševičius
Grafinis dizainas: Jurgis Griškevičius
Masteringas: Artūras Pugačiauskas
Prodiuserė: Greta Jakobsonaitė
Rinktinės „Note Lithuania: Experimental / Electronic 2023“ leidybą finansavo Lietuvos kultūros taryba ir LR kultūros ministerija.