Džiazo pianisto ir kūrėjo Andrejaus Polevikovo muzikinėje biografijoje – daugybė įvairių džiazo, folkloro (etnodžiazo), populiariosios ir šiuolaikinės akademinės muzikos projektų, su kuriais atlikėjas koncertuoja įvairiose Europos šalyse bei Jungtinėse Amerikos Valstijose. Šalia aktyvios koncertinės veiklos A. Polevikovas dirba ir pedagoginį darbą, daugiau kaip 20 metų savo patirtį ir žinias perduoda muzikos mokyklos mokiniams ir aukštųjų įstaigų studentams, nuolat rengia seminarus ir meistriškumo kursus Lietuvos muzikos mokyklų mokytojams ir mokiniams.
Laima Slepkovaitė
Džiazo miniatiūros. God Bless the Child
Oi, griežle, griežlele mano
Ai, rūksta, rūksta
Lydu laidu saulelė
Ne bet kokia aš mergelė buvau - beauštanti aušrelė
Kurdamas savo projektus, Andrejus Polevikovas beveik visuomet pasitelkia vokalą, pavesdamas jam esminę pasakojimo liniją, kurios dramaturgiją subtiliai formuoja jo aranžuotės, paliekačios erdvių pasireikšti grupės nariams. Jau gerą dešimtmetį bendradarbiavimas su dainininkais yra esminė jo kūrybinės veiklos sfera.
Studijuodamas džiazo fortepijoną (šios specialybės magistro diplomą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje atsiėmė 2008 metais), Andrejus Polevikovas iš pradžių nejautė ypatingos traukos darbui su vokalistais. Vis dėlto išbandęs tai dar studijų metais, jis greitai tapo ne tik lankstus ir mėgstamas koncertmeisteris, bet ėmė kurti su dainininkėmis lygiaverčius kūrybinius ryšius, kurie ėmė įgyti nuolat repetuojančių ir koncertuojančių grupių pavidalus.
Ankstyvieji tokie projektai („Glorious Gershwin", „Ella Fitzgerald Tunes“, „Blue in Bossa“) buvo paremti gerai žinomu standartų repertuaru, kiekviename jų skambėjo vis kiti moteriški balsai (Kristina Žaldokaitė, Daiva Starinskaitė, Vytautė Pupšytė ir Giedrė Kilčiauskienė). Kvarteto „Džiazo miniatiūros“ (Giedrė Kilčiauskienė – balsas, Vytis Nivinskas – kontrabosas, Darius Rudis – mušamieji) repertuare iš pradžių taip pat dominavo džiazo standartai, kurie skambėjo ir 2013 metų debiutiniame kvarteto albume. Tačiau antrasis kvarteto albumas „VII“ (2016) sudarytas vien iš originalių kompozicijų, visos parašytos pagal Giedrės Kilčiauskienės tekstus. Ir tai pirmasis lietuviškojo džiazo albumas, kurio pagrindą sudaro dainavimas lietuvių kalba.
Pirmasis, bet ne vienintelis, mat Polevikovo diskografijoje netrukus atsirado dar du rinkiniai, pasitelkiantys ne tik lietuvių kalbą, bet ir lietuvių folklorą: „Ethnic Mood“ (2014, su dainininkėmis Giedre Kilčiauskiene, Vytaute Pupšyte, Laura Budreckyte ir Girmante Vaitkute) ir „Upės“ (2020, su Girmante Vaitkute). 2023 metais Andrejus leidybai ruošia vinilinę plokštelę „Folk Tales“, kurioje skambės ne tik lietuvių, bet ir ukrainiečių, baltarusių, danų liaudies dainų aranžuotes.
Su įvairiais savo ansambliais ir būdamas kitų grupių narys A. Polevikovas dalyvavo Vilnius Gospel, Birštono džiazo festivalyje, Kaunas Jazz, Šiauliai Jazz, Nida Jazz Maratone. 2009 m. jis pelnė pirmąją vietą tarptautiniame džiazo pianistų konkurse Vilniuje. Tarptautinė koncertų praktika taip pat plati: Eurocityfest (Vokietija), Alanya Jazz Days (Turkija), Liuksemburgo džiazo festivalis, My Unique Jazz Festival (Vokietija), Roero Music Fest (Italija), Jazz Joy Spring (Latvija), Jazz & Blues Festival (Jungtinė Karalystė), TRANS/MISIJA (Lenkija), koncertai Europoje ir JAV. Aktyvi koncertinė veikla derinama su pedagogine – jis dėsto Vilniaus kolegijoje ir J. Tallat-Kelpšos konservatorijoje džiazo fortepijoną, veda seminarus bei meistriškumo pamokas.
Laima Slepkovaitė
apolevikov@gmail.com
Tel: +370 682 43944
Pilna diskografija:
https://www.pakartot.lt/alias/andrej-polevikov