Domas Aleksa

Jaunosios kartos džiazo kūrėjas, dar paauglystėje debiutavęs tarptautinių džiazo festivalių scenose, šiandien vadinamas vienu geriausiu Lietuvos bosistų. Virtuoziškai valdantis bosinę gitarą, jis ypač išsiskiria įspūdinga slap technika. Savo kūrybines vizijas Domas Aleksa reiškia ne tik grodamas, bet ir komponuodamas. 

Jūratė Kučinskaitė

 

Time Twister

X
Time Twister

Harmonix

X
Harmonix

Way 2 South

X
Way 2 South

Supposed 2 B Latin

X
Supposed 2 B Latin

Biografija

Talentingas jaunuolis tarptautinių džiazo festivalių scenose pasirodė būdamas vos 16, ir labai greitai tapo bene populiariausiu jaunosios kartos boso gitaristu. Drauge su broliu būgnininku Marijumi Aleksa sudarė tvirtą ritminį tandemą, pirmame dešimtmetyje įsitvirtinusį kaip ryški Lietuvos jaunosios muzikuojančios kartos ašis – brolių Aleksų kuriamas groove'as ir rifai lydėjo grupių „Guerila Jazz.lt“, „A.I.R.“, „Groovy Taxi“, „"Brassbastardz“, „Skamp“ ir kitų kūrybą.

2004-aisiais bosistas debiutavo ir kaip lyderis, suburdamas grupę „Domas Aleksa & d‘Órange“, plakusią spalvingą muzikinį kokteilį iš džiazo, funk, hip-hop, r&b, soul bei fusion ingredientų ir taip įgyvendinusią jo kūrybines idėjas. Šios vizijos dokumentuotos kompaktinėje plokštelėje „Domas Aleksa & d‘Órange“ (2012 m.), albume grupę papildo kviestiniai svečiai: perkusininkas iš Brazilijos Gaio de Lima, repo atlikėjas iš Senegalo Xuman, italų saksofonininkas Roberto Manzin. Savo kolektyvui ėmęs komponuoti ir aranžuoti, šiandien D. Aleksa įsitvirtino ir kaip džiazo kompozitorius, - minėtą „D‘Orange“ albumą su viena išimtimi (boso solo atliekama Lui Bonfa „Black Orpheus“) sudaro D. Aleksos kompozicijos, viena jo kompozicija „Suppose 2 B Latin“ įtraukta ir į lietuviškų džiazo standartų rinkinį „Nuo bliuzo iki sutartinės“ (Muzikos informacijos ir leidybos centras, 2013).

D. Aleksa yra muzikavęs su daugeliu jaunosios kartos Lietuvos džiazo kūrėjų, taip pat su tokiais kitų šalių muzikais, kaip amerikiečių dainininkai Otis Taylor ir Philip Hamilton, grojo specialiuose festivaliniuose projektuose su amerikiečių būgnininke Terri Lyne Carrington bei Tuniso gitaristu bei liutnininku Nabil Khemir; ilgą laiką bendradarbiavo su estų dainininke Sofija Rubina, gitaristu iš Flipinų Robinu Aristorenu.

2015-aisiais D. Aleksa pristatė antrą autorinį savo albumą „Time Twister“, įrašytą su tarptautiniu kolektyvu Londone, Zane Music LTD studijoje. Albumą prodiusavo Moses Oladokun, įgrojo filipinietis gitaristas Robinas Aristorenas, italų trimitininkas Fulvio Sigurta, Londone gyvenantis jamaikietis sakytinio žodžio meistras (spoken word) Ka Boukie, ir Domo brolis būgnininkas Marijus Aleksa.

Šalia savo kolektyvų Domas Aleksa muzikuoja ir kitose grupėse. 2012 m. jis labai sėkmingai įsiliejo į Dainiaus Pulausko grupę, pakeitęs ilgametį grupės narį Leonidą Šinkarenką ir atnešdamas naujų spalvų į šio kolektyvo skambesį. Pastaruoju metu jis taip pat groja su džiazo muzikantais iš Kipro Leonidu Nesterovu ir Andreasu Stephanou.

Su įvairiais kolektyvais bosistas dalyvavo visuose svarbiausiuose šalies džiazo festivaliuose, o taip pat reikšminguose džiazo forumuose Londone, Otavoje, Tokijuje, gastroliavo Kinijoje, Indijoje, Etiopijoje, Turkijoje ir kt.

Domas Aleksa – geidžiamas studijinis muzikantas, jo bosas skamba bene 30-yje kitų muzikantų albumų.

Jūratė Kučinskaitė