Kompozitorius Vytautas V. Jurgutis yra įvairiapusis menininkas: muzikantas, daug ką linkęs išmėginti savo jėgomis, nardantis po pirmaprades garso gelmes; matematikas, mąstantis sudėtingomis programavimo kalbų funkcijomis; įspūdingų reginių kūrėjas, savo darbus pateikiantis multimedijinėmis formomis, pats gaminantis keliamates realaus laiko vaizdo projekcijas, o savo tardisciplininiame šokio spektaklyje „Time Line“ (2006) kuriantis ir plastinių kūno judesių, kinetinės scenografijos, ultrapreciziškų lazerinių projekcijų ir skaitmeninio vaizdo visumą. Vytautas V. Jurgutis - ir solidų akademinį išsilavinimą įgijęs kompozitorius, besinaudojantis plačiu modernizmo teikiamu sudėtingiausių technikų arsenalu.
zoom in 4: naujoji lietuvių muzika - Terra tecta
zoom in 3: naujoji lietuvių muzika - Elipsės
zoom in 2: naujoji lietuvių muzika - Telogenos
zoom in: naujoji lietuvių muzika - Zoom
Garso kaukės - Alpha 10
Time Line
Vytautas V. Jurgutis (g.1976) 2000 metais baigė prof. Osvaldo Balakausko kompozicijos klasės magistrantūrą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. 1996 m. už geriausią metų jauno kompozitoriaus kūrinį pelnė "Tylos" premiją. 1997-1999 m. buvo vienas pagrindinių Jaunimo kamerinės muzikos dienų Druskininkuose organizatorių. 1998 m. su multimedijiniu kūriniu "Spectrum RTM" dalyvavo Baltijos šalių bienalėje "ArtGenda'98" Stokholme. Tais pačiais metais dalyvavo Darmštato naujosios muzikos kursuose. 1999 m. dalyvavo Tarptautinėje vasaros muzikos akademijoje "Praha-Viena-Budapeštas". 2000 m. dalyvavo 1-ojoje jaunųjų menininkų bienalėje "BIG Torino 2000", kur buvo atliekami Vytauto V. Jurgučio kūriniai, autorius skaitė paskaitą apie savo kūrybą. 2001 m. laimėjo Jaunojo kompozitoriaus prizą Lietuvos kompozitorių sąjungos rengiamame geriausių metų kūrinių konkurse, 2005 m. - prizą už geriausią elektroakustinį kūrinį ir 2006 m. - prizą už geriausią sceninį kūrinį (multimedijinį šokio performansą "Time Line") tame pat konkurse; 2006 m. jo kompozicija "Terra tecta" violončelei ir elektronikai tapo rekomenduojamu kūriniu jaunųjų kompozitorių kategorijoje Tarptautinėje kompozitorių tribūnoje Paryžiuje. 2002 metų pradžioje kompozitorius rezidavo ir kūrė tarptautiniame kompozitorių centre Visbyje bei naujoje Švedijos elektroakustinės muzikos studijoje "Alpha". 2003 m. metais Švedijos įrašų kompanija "Caprice" išleido Vytauto V. Jurgučio elektroninės muzikos kompaktinę plokštelę "Garso kaukės". Tais pačiais metais kompozitorius dalyvavo "MaerzMusik" festivalyje Berlyne, 2004 m. - tarptautiniame menininkų susitikime "Turning Sounds 2" Varšuvoje ir "Varšuvos rudens" festivalyje bei "Klangspuren" festivalyje Tirolyje. 2004-2009 m. - elektroninės muzikos festivalio "Jauna muzika" vadovas. Nuo 2008 m. - elektroninės muzikos atlikėjų kolektyvo "Diissc Orchestra" narys. Tais pačiais metais išleistas debiutinis šios grupės albumas "D.O." (bendras penkių kompozitorių darbas, tarp kurių - ir Jurgučio kūrinys "Tinohi") pelnė Lietuvos kompozitorių sąjungos apdovanojimą už geriausią elektroakustinės muzikos kūrinį.
Vytauto V. Jurgučio kūrybai būdinga stiliaus ir išraiškos įvairovė (pats kompozitorius apibūdina tai kaip archajiškumo ir naujoviškumo apraiškų lydinį), muzikos komunikatyvumas ir formos dinamika. Siekdamas kontakto su klausytojais, kompozitorius nevengia pasitelkti pop muzikos elementus (šiuolaikinės elektroninės šokių muzikos ritmai kompozicijos "G.A.L. House" fonogramos partijoje) bei multimedia technikos priemones. Vytautas V. Jurgutis taip pat gilinasi į eksperimentinę elektroninę muziką, garso programavimą ir yra sukūręs rafinuotų elektroninių kompozicijų, tapusių ne tik svarbia kompozitoriaus kūrybos dalimi, bet ir vienais ryškiausių šiandieninės lietuvių elektroninės muzikos pavyzdžių apskritai.
Ką reiškia būti garso skulptoriumi?
Vytauto V. Jurgučio „Metroscan“ - Indijos ir Ispanijos koncertų erdvėse
Audiovizualinis projektas „Metroscan“ pulsuos Azijos metropolių arterijose
PROJEKTAS. Vytauto V. Jurgučio Time Line: metameno link
Vytauto V. Jurgučio kintamos dimensijos - nuo "Zoom" iki neogardo